Измерване на влажност на въздуха

Дискусии за техника за която няма форум, битова техника, печки за готвене и отопление, перални, миялни машини, хладилници, фризери и др.
Потребителски аватар
joro

Измерване на влажност на въздуха

Мнениеот joro » пет, 08 дек 2017, 18:44

Имам малко бебче и живеем в жилище - ново строителство. От време на време ни се появява конденз и искам да закупя някакъв уред, с който да измервам влажността на въздуха. Някой би ли ми препоръчал нещо такова на добра цена?
Потребителски аватар
Hypper_B

Re: Измерване на влажност на въздуха

Мнениеот Hypper_B » съб, 09 дек 2017, 16:21

joro написа:Имам малко бебче и живеем в жилище - ново строителство. От време на време ни се появява конденз и искам да закупя някакъв уред, с който да измервам влажността на въздуха. Някой би ли ми препоръчал нещо такова на добра цена?

Има влагоабсорбатори колкото искаш, но по-скоро се консултирай и то със сигурен човек, а не с някой който само ще ти вземе парите, да погледне и да опита да разбере за причината за появата на влагата. Винаги има причина за влагата и по-добре да я държиш навън отколкото да се бориш с нея вътре. Да на би да са много уплътнени прозорците, къде се появява конденза?
ivojivkov

Мнениеот ivojivkov » съб, 09 дек 2017, 22:16

Наскоро си закупих електронен термометър и влагомер от https://www.viva-b.com/lazerna-izmervat ... vlagomeri/ . Мисля, че ще ви свърши работа, защото съчетава два уреда в един - термометър и влагомер. Естествено, ако влажността на въздуха е по-висока трябва да купите влагоабсорбатор, за да нямате проблеми със здравето на бебето.
Потребителски аватар
joro

Мнениеот joro » нед, 17 дек 2017, 11:16

Ще се консултирам и ще видя какво да правя с проблема.
Потребителски аватар
Mi4onka

Мнениеот Mi4onka » пет, 12 яну 2018, 12:37

joro написа:Ще се консултирам и ще видя какво да правя с проблема.

:) Здравето на бебето е най-важно. Вие как се справихте с влажността на въздуха защото и ние имаме малко бебче в къщи.
Потребителски аватар
joro

Мнениеот joro » ср, 23 май 2018, 14:21

Взехме си доста добър влагоабсорбатор. Разбира се, че е важно в този период може много алергии да се развият, опасно е.

Върни се в “Друга техника”